fbpx
ООО «ЕВРАЗТРЕЙД ГРУП» - многопрофильное металлургическое предприятие!
г. Киев пр-т Освободителей, 5
Пн-Пт: 8:30-17:30
г. Днепр ул. Гаванская, 4Л
Пн-Пт: 9:00-16:00

Імпорт сталі: переваги та ризики

Імпорт сталі в Україну став гарячою темою в металургійній галузі. З одного боку, країна значною мірою залежить від імпорту сталі для задоволення внутрішнього попиту, а з іншого боку, ця практика створює ряд переваг і ризиків. Давайте заглибимося в обидва аспекти, щоб краще зрозуміти ситуацію.

Переваги імпорту сталі в Україну

Доступ до ширшого асортименту продукції: Імпорт сталі в Україну забезпечує доступ до широкого спектру високоякісної металопродукції, яка не виробляється в країні. Це допомагає задовольнити попит на певні марки сталі, які мають вирішальне значення для різних галузей промисловості.

Економічна ефективність: Імпорт сталі з-за кордону часто є дешевшим, ніж сталь вітчизняного виробництва. Це пов’язано з нижчими виробничими витратами та економією на масштабах виробництва, яку досягають великі виробники.

Підвищення конкурентоспроможності: Імпорт сталі надає українським підприємствам доступ до високоякісної, економічно ефективної металопродукції, тим самим підвищуючи їхню конкурентоспроможність на світовому ринку.

Ризики імпорту сталі в Україну

Залежність від іноземних джерел: Висока залежність України від імпорту сталі наражає країну на ризик залежності від іноземних джерел. У разі будь-яких перебоїв у ланцюжку поставок сталі, промисловість країни може зазнати серйозного впливу.

Проблеми з контролем якості: Імпорт сталі з-за кордону не завжди підлягає такому ж рівню контролю якості, як сталь вітчизняного виробництва. Це може призвести до імпорту неякісної металопродукції, що спричинить проблеми з безпекою та якістю.

Втрата місцевих робочих місць: Наплив дешевої імпортної металопродукції може призвести до скорочення внутрішнього виробництва сталі, що спричиняє втрату робочих місць у місцевій промисловості.

Технічний аналіз
Ємність ринку в натуральному виразі за підсумками 2022 року знизилася на 55% і становила 2 млн т. У грошовому виразі обсяг ринку впав менше – на 46%. Зниження вдалося згладити за рахунок суттєвої девальвації гривні (офіційного курсу НБУ) у другому півріччі. Середній рівень цін у гривнях зріс у 2022 році на 20%.
При цьому в доларовому еквіваленті ціни на металопродукцію також зросли на 5%. Причинами підвищення доларових цін стали різке зростання цін на міжнародних ринках у першому півріччі 2022 року після початку війни на території України, порушення логістичних ланцюжків поставок металопрокату з України, а також частковий відхід Росії з ринків ЄС та Туреччини через запровадження санкцій.

Висновок
Імпорт сталі в Україні є палицею з двома кінцями для металургійної промисловості країни. Хоча переваги доступу до широкого асортименту високоякісної металопродукції, економічна ефективність та підвищення конкурентоспроможності є значними, не можна ігнорувати ризики залежності від іноземних джерел, проблеми з контролем якості та втрати робочих місць. Таким чином, для уряду важливо знайти баланс між заохоченням імпорту сталі та сприянням зростанню місцевої промисловості. Необхідно запровадити належне регулювання та заходи контролю якості, щоб імпорт сталі не мав негативного впливу на промисловість та економіку країни.

Участие в электронных торгах

PROZORRO, SmartTender, Zakupki.prom.ua, e-tender.ua и т.д.

Если Вы являетесь клиентом, осуществляющим закупки через систему электронных торгов PROZORRO либо любой другой тендерной площадки, мы готовы предложить Вам:

 • Лучшую цену, зафиксированную в течение всего срока действия контракта;
 • Строгое соблюдение регламентированных сроков поставки;
 • Полное соответствие качественным характеристикам, указанным в техническом задании;
 • Поставку широко номенклатурного ряда, включая специальные стали, изготовление металлоконструкций;
 • Полную комплектацию объектов, в зависимости от потребностей клиента.
 • Имеем полную документальную базу для участия в торгах любых уровней.
Закрыть

Работа с нерезидентами и экспорт товара

Полное сопровождение цикла поставки

Если Ваша компания юридически зарегистрирована в другой стране, это не станет преградой нашему сотрудничеству. В сферу услуг нашей компании входит:

 • Возможность оплаты в валюте без НДС.
 • Доставка автомобильным или железнодорожным транспортом до порта.
 • Хранение товара в месте его таможенного оформления
 • Погрузка в контейнеры.
 • Документальное сопровождение экспорта.
 • Помощь во всех юридических и технических вопросах.
Закрыть